W Moskwie zaczynają szykować schrony. Z parkingów podziemnych znikają samochody

2022-10-17 9:08
Parking podziemny
Autor: unsplash.com

W Moskwie zaczynają szykować schrony. Jak podają niezależne rosyjskie media, parkingi podziemne w budynkach mieszkalnych są opróżniane z samochodów. Zastępują je łóżka i grzejniki.

W Moskwie parkingi podziemne w budynkach mieszkalnych przygotowywane są pod schrony - informuje niezależny rosyjski portal Ważnyje Istorii. Mieszkańców kilku budynków poproszono już o zabranie z parkingów samochodów i swoich rzeczy.

Szef wspólnoty mieszkaniowej jednego z moskiewskich osiedli został wezwany na policję, gdzie poinformowano go o zarządzeniu w sprawie sprawdzenia wszystkich schronów - opowiedział portalowi mieszkaniec. Drugi mieszkaniec tego elitarnego kompleksu przekazał, że zarządca na czacie lokatorskim napisał, iż na parking będą przywiezione łóżka, apteczki, grzejniki.

Z kolei na drzwiach budynków ze wspólnoty mieszkaniowej Atom pojawiły się ogłoszenia o przygotowaniu ukryć do "przyjęcia potrzebujący schronienia". Zaapelowano do mieszkańców o zabranie z parkingów swoich rzeczy i samochodów do 18 października. 

Portal Ważnyje Istorii podkreśla, że przygotowanie schronów na wypadek ostrzałów rozpoczęło się w Rosji już wiosną.

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Listen to "RAKIETY tak NIE ZŁAMIĄ OPORU Ukraińców, jak może ta zima, która będzie im bardzo doskwierała- gen. Skrzypczak. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE