W marcu w Łodzi będzie rządziła zupa zalewajka!

2022-03-01 23:10

Najbliższe dwa tygodnie będą prawdziwą ucztą dla fanatyków zalewajki. Łodzianie będą mogli spróbować klasycznej odmiany zupy, ale też jej niecodziennych odmian.

- Przez najbliższe dwa tygodnie kucharze skupią się na serwowaniu nam swoich wariacji zalewajek. W tych lokalach zupa jest na co dzień w menu, ale podczas trwania akcji będą one ,,podkręcone'' - mówi Izabella Boruch, Jemy w Łodzi.

Postanowiliśmy zapytać jednego z kucharzy jaki ma sposób na autorską zupę. - Tradycyjnie chrzan jest tarty albo używany ze słoiczka, w naszym przypadku jest to zmiana na odmianę wasabi. Zostajemy przy tradycji, ale podajemy zalewajkę w nieco odmieniony sposób - tłumaczy Michał Bartczak, szef kuchni w jednej z łódzkich restauracji.

Akcja ,,Dumni z zalewajki'' potrwa do połowy marca, ale wiele łódzkich restauracji włączyło danie jako stały punkt w menu.

Co ciekawe, do Rady Miejskiej w Łodzi wpłynęło podanie o ustanowienie lokalnego Dnia Zalewajki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE