W łódzkich szkołach są instrukcje prawidłowego mycia rąk, a nauczyciele rozmawiają z dziećmi i młodzieżą na temat profilaktyki zakażeń koronawirusem

2020-03-09 21:32
szkolna łazienka
Autor: EP

Dyrektorzy i nauczyciele apelują, by uczniowie z infekcjami pozostawali w domach.

Na szkolnych korytarzach są informacje jak postępować w przypadku podejrzenia zarażeniem koronawirusem, a na godzinach wychowawczych były rozmowy na temat podstawowych zasad profilaktyki. W uczniowskich łazienkach są instrukcje " Jak skutecznie myć ręce" 

plakat koronawirus
Autor: EP

Uczniowie XI LO podkreślają, że na razie większe obawy budzi grypa. Młodzież zapewnia, że teraz wszyscy częściej niż do tej pory myją ręce - Nie zawsze starannie to robiliśmy, ale teraz, gdy jest zagrożenie zakażenia trzeba przestrzegać zasad i myć ręce mydłem co najmniej przez 30 sekund. W Łodzi jest sezon grypowy, wiele osób ma infekcje i częste mycie rąk jest koniecznością - mówią uczniowie. Wielu z nich nosi przy sobie żele antybakteryjne i specjalne chusteczki. - Podróżujemy komunikacją miejską i to dla naszego bezpieczeństwa. Staramy się nie dotykać dłońmi oczu i twarzy i raczej unikamy kontaktu z osobami, które mają infekcję - powiedzieli nam uczniowie. Przyznali jednak, że raczej nie zrezygnują ze wspólnych wyjść i spędzania czasu w gronie rówieśników.

szkolna łazienka2
Autor: EP


Już wiadomo, że w zaplanowanym terminie nie odbędą się XXIII Łódzkie Targi Edukacyjne. Impreza miała rozpocząć się w środę, ale przełożono ją na później.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE