W Łodzi straż miejska dowozi posiłki podopiecznym domów dziennego pobytu

2020-10-21 0:45
w Łodzi miasto dowozi seniorom posiłki
Autor: mat.UMŁ

Z powodu zakażeń koronawirusem zamknięte są trzy dzienne domy pobytu. Seniorzy, którzy spędzali w nich czas i dostawali wyżywienie, teraz też mogą liczyć na wsparcie.

Z powodu zakażeń koronawirusem podopieczni trzech dziennych domów pobytu muszą teraz pozostać w swoich domach. Seniorzy jednak nie zostali pozostawieni sami sobie. - Do tej pory z tych placówek korzystało 90 osób. Część pensjonariuszy poprosiło o dowóz posiłków do domów. Dzięki pomocy Straży Miejskiej wsparcie trafia do potrzebujących. W paczce przygotowywanej przez inne działające domy dziennego pobytu seniorzy mają zarówno ciepły posiłek, jak i produkty do przygotowania śniadania i kolacji – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

w Łodzi miasto dowozi seniorom posiłki
Autor: mat.UMŁ

To nie pierwsza taka inicjatywa. W czasie lockdownu, od marca do czerwca, miasto dowoziło jedzenie ponad pół tysiącom seniorów. Teraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej szykuje się do ponownego wsparcia najbardziej potrzebujących.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE