ciąża USG

i

Autor: Getty Images Jak rośnie dziecko w brzuchu?

W Łodzi powstała poradnia dla kobiet w ciąży mnogiej!

2022-05-11 8:05

​To pierwsze takie miejsce w regionie łódzkim. W centrum zdrowia Matki Polki w Łodzi rusza specjalistyczna poradnia dla kobiet z ciążą mnogą. Dzięki temu mieszkanki województwa łódzkiego będą otoczone specjalistyczną opieką.

Średnio, w ciągu tygodnia w Matce Polce w Łodzi rodzą się 3 pary bliźniąt. ​Od teraz kobiety w ciąży mnogiej będą objęte specjalną opieką. W centrum zdrowia Matki Polki w Łodzi rusza specjalistyczna poradnia dla kobiet z ciążą mnogą.

-Ciąża mnoga staje się coraz większym problemem współczesnego Położnictwa, przyczyny są wielorakie. Zalecenia towarzystw naukowych wymagają objęcia tych kobiet szczególną opieką, dlatego postanowiliśmy zorganizować te miejsce -mówi zastępca dyrektora do spraw lecznictwa profesor Krzysztof Szyłło.

Pani Małgorzata Grzybek spodziewa się bliźniąt - chłopaka i dziewczynki. Co myśli o nowo powstałej poradni?

Dla mnie to strzał w dziesiątkę to jest wyjście na przeciw oczekiwaniom rodziców ciąży mnogich, daje im przede wszystkim oparcie, ale także wsparcie, że nie trzeba szukać, nie trzeba jeździć takie rodziny są otoczone od razu bardzo dobrą opieką specjalistów - dodaje przyszła mama. 

Zapisując się do poradni nie trzeba mieć skierowania.