Krwiodawstwo

i

Autor: Monika Półbratek Krwiodawstwo

W Łodzi i regionie brakuje krwi. Potrzebni nowi dawcy

2022-05-12 15:06

Zaczyna brakować krwi. Łódzka Stacja Krwiodawstwa alarmuje, że w magazynach kończą się zapasy tego życiodajnego płynu. A zapotrzebowanie w miesiącach letnich jest wyjątkowo duże.

W łódzkiej stacji brakuje już każdej grupy krwi. Kończą się magazynowe zapasy , a zapotrzebowanie wzrasta - mówi Joanna Żabczyńska. - Musimy dodatkowo zaopatrywać szpitale w krew dla uchodźców z Ukrainy, przede wszystkim dla dzieci, dlatego dotychczasowe zapasy są niewystarczające. Krew przekazujemy przede wszystkim do szpitala na Spornej i do Instytutu Matki Polki.

Krew jest potrzebna nie tylko dla osób z chorobami przewlekłymi - dodaje Joanna Szymczak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. - Mamy też osoby, które ulegają wypadkom komunikacyjnym. Nadchodzą cieplejsze miesiące, a z nimi wzrasta liczba pojazdów na drogach, co z kolei generuje więcej wypadków.

Krew mogą oddawać osoby zdrowe między 18. a 65. rokiem życia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE