Okno życia dla szczeniąt i kociąt! Już od 8 kwietnia w Aleksandrowie Łódzkim

2021-03-30 15:20
piesek
Autor: Czytelnik

Okno życia dla zwierzaków ma zacząć działać od czwartku 8 kwietnia. Dla mieszkańców, to możliwość bezpłatnego oddania psów i kotów do 6 miesiąca życia, pod warunkiem również bezpłatnej sterylizacji ich matki. Czy dzięki temu zniknie problem porzuconych zwierząt? Co ważne, by oddać zwierzaka, nie trzeba być mieszkańcem Aleksandrowa!

Ta akcja to szansa na uratowanie życia wielu szczeniąt i kociąt. 

- Dzięki akcji być może uda się uniknąć porzucania zwierząt, bo pozostawienie ich na pastwę losu, często równoznaczne jest z wyrokiem śmierci - mówi Amanda Chudek z Łódzkiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.

Okno Życia ma wpłynąć na ograniczenie populacji potencjalnie bezdomnych zwierząt.

- To nowy projekt, który realizujemy z ŁTONZ. Polega to na tym, że bez żadnych konsekwencji będzie można oddać w każdy pierwszy czwartek miesiąca szczenięta lub kocięta. Warunkiem jest sterylizacja, matki szczeniąt lub kociąt - informuje Kasia Rezler z Urzędu w Aleksandrowie Łódzkim.

By oddać zwierzę nie trzeba być mieszkańcem Aleksandrowa. Dotyczy to całego województwa. To pierwsza tego typu akcja w Polsce. Okno życia ma działać przy gabinecie weterynaryjnym przy ulicy Bratoszewskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Raport z Anteny 30.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE