UWAGA! Silny mróz. Temperatura spadnie do -17 st. C

2021-12-26 14:59
uwaga mróz
Autor: Pexels.com

W nocy z niedzieli na poniedziałek w województwie łódzkim temperatura może spaść do minus 17 stopni Celsjusza - poinformowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W związku z tym dla dużej części regionu wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w niedzielę ostrzeżeniu, silny mróz z dużym prawdopodobieństwem może występować od godz. 19 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek.

"Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17 stopni C do -15 stopni C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h" – przekazał IMGW.

Zjawisko może wystąpić w 21 powiatach: bełchatowskim, brzezińskim, kutnowskim, łaskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, Łodzi, opoczyńskim, pabianickim, piotrkowskim, Piotrkowie Trybunalskim, poddębickim, radomszczańskim, rawskim, sieradzkim, Skierniewicach, skierniewickim, tomaszowskim, zduńskowolskim i zgierskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE