Barszcz Sosnowskiego

i

Autor: WOŚiR/ UMŁ

Uwaga na barszcz Sosnowskiego w Łodzi!

2020-06-25 15:31

Gigantyczne skupisko rośliny znaleziono w Łodzi przy ul. Cieplarnianej.

Może nas mocno poparzyć! Uwaga na barszcz Sosnowskiego! Gigantyczne skupisko rośliny znaleziono na ul. Cieplarnianej w Łodzi. Miejsce zabezpieczył eko patrol straży miejskiej. To niebezpieczna roślina, która może stanowić zagrożenie dla naszego życia.

- Barszcz Sosnowskiego znaleziono na ul Cieplarnianej przy ul. Rąbieńskiej. Sprawę zgłosił jeden ze spacerujących w okolicy mieszkańców. Na miejsce pojechał eko patrol wyposażony w specjalne uniformy. Czerwiec to miesiąc. Teren został odgrodzony taśmami. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności ponieważ czerwiec to miesiąc w którym roślina może wywołać silne oparzenia. Skupisko roślin zostanie wycięte przez odpowiednie służby - informuje Joanna Prasnowska ze straży miejskiej w Łodzi.

Mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności. Roślina charakteryzuje się baldaszkowatymi kwiatostanami. Może osiągnąć wysokość nawet do 4 metrów. Wyróżniają ją również wielkie liście. Roślina wydziela parzącą, toksyczną substancje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE