Urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowe trafią jeszcze w tym roku do łódzkich szpitali

2020-12-30 12:15
aparat tlenowy
Autor: GM

Są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne dla pacjentów niż respiratory. 60 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowe trafi jeszcze w tym roku do łódzkich szpitali. Sprzęt służył będzie do ratowania życia pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby COVID-19.

 Pacjenci korzystający z urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenem mają o wiele większe szanse przeżycia niż ci podłączeni do respiratora-podkreśla prof. Anna Piekarska, z  Uniwersytetu  Medycznego w Łodzi. - Terapia wysokotlenowa jest nieinwazyjna i dlatego jest bezpieczna dla pacjenta. Natomiast podłączenie do respiratora wymaga włożenia rurki do tchawicy, co często skutkuje zakażeniem innymi patogenami, głównie bakteryjnymi.

Nowe urządzenia są kilkukrotnie tańsze od respiratorów, a jednocześnie bardzo proste w obsłudze. Nie wymagają udziału anestezjologów, wystarczy godzinne szkolenie, które może przejść każda pielęgniarka.

Urządzenia trafią do 11. szpitali w woj. łódzkim. Przydadzą się również po zakończeniu pandemii. Dla ratowania życia pacjentów z ciężkim przebiegiem zapalenia płuc. Zakupiony przez rząd sprzęt kosztował milion złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE