Ukradł puszkę z datkami na leczenie chorej dziewczynki! 41-latek w rękach policji

2021-10-13 10:53
puszka z datkami
Autor: mat. policji

Zachował się, jakby w ogóle nie miał sumienia. Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który ukradł z baru puszkę z datkami na leczenie chorej dziewczynki. Jej rodzice zbierają pieniądze na "najdroższy lek świata".

Ta oburzająca kradzież miała miejsce w piątek, 8 października w Tomaszowie Mazowieckim. Około godz. 15, do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie, że jeden z klientów baru przy ul. Warszawskiej ukradł stojącą na blacie metalową puszkę, do której klienci lokalu wrzucali datki w ramach zbiórki na leczenie pięciomiesięcznej dziewczynki - Zosi Bigos, która choruje na SMA.

- Jej rodzice zbierają pieniądze na "najdroższy lek świata" a zbiórka datków to prawdziwy wyścig z czasem prowadzony od sierpnia bieżącego roku - relacjonują policjanci. - Po wyjściu z baru mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci by ustalić i ująć sprawcę kradzieży oraz odzyskać zrabowane mienie.

Policjanci przejrzeli zapis z kamer monitoringu i szybko wytypowali sprawcę kradzieży. Ustalenie miejsca pobytu wytypowanego 41-letniego tomaszowianina nie było jednak łatwe, bowiem od pewnego czasu nie miał on stałego miejsca zamieszkania.

- Policjanci dotarli do mężczyzny 9 października 2021 roku - czytamy w komunikacie. - 41-latek był bardzo zaskoczony i już we wstępnej rozmowie przyznał się do kradzieży puszki z datkami. Policjanci odzyskali tę puszkę w nienaruszonym stanie wraz ze znajdującymi się w niej pieniędzmi. Wkrótce trafi ona do fundacji prowadzącej zbiórkę i pozwoli zasilić konto chorej dziewczynki. Przeciwko 41-letniemu sprawcy wykroczenia zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Sąd może nałożyć na niego karę grzywny do 5.000 złotych, ograniczyć jego wolność a nawet zastosować karę aresztu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE