opel

i

Autor: Policja Łódzka

na sygnale

Uderzyła w drzewo, bo chciała uniknąć zderzenia z sarną. Policja apeluje o ostrożność

2023-12-09 20:20

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Restarzew Cmentarny. Kierująca oplem chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie uderzyła w drzewo. To cud, że nie doszło do tragedii. Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drodze.

Chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, uderzyła w drzewo

Do zdarzenia doszło 8 grudnia 2023 roku chwilę przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej 480 w miejscowości Restarzew Cmentarny. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że kierująca oplem, 34-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego chciała uniknąć zderzenia z sarną, która nagle wbiegła na drogę. Próbując ominąć zwierzę, zjechała na przeciwległy pas ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latka była trzeźwa. Policjanci z komisariatu w Widawie będą ustalać szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policja apeluje o ostrożność

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, skąd na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

W tych miejscach często dochodzi do zdarzeń drogowych, które nierzadko kończą się tragicznie także dla ludzi. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku.

Zaskakujący efekt współpracy Muzeum Narodowego i PLL LOT. Kto kogo wykorzystał?

Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi