Grupa Krotoski

i

Autor: mat. prasowe

Twoje auto po zimie potrzebuje odnowy. O czym warto pamiętać?

2024-04-03 9:36 Materiał sponsorowany

Wreszcie przyszła wiosna. Zaczynamy pozimowe porządki. Gruntownie sprzątamy domy i przygotowujemy samochody na nadchodzący sezon. Poza wymianą opon na letnie, nasze auto także potrzebuje kompleksowej odnowy. O czym warto pamiętać? Tego dowiecie się od kierowcy rajdowego, Michała Kościuszko, współpracującego na co dzień z Grupą Krotoski.

Za oknem pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. To najwyższy czas, żeby pomyśleć o przygotowaniu samochodu na okres wiosenno-letni. Od czego zacząć?

- Przygotowanie auta powinniśmy rozpocząć oczywiście od wymiany opon. Jeżdżąc za długo na zimowych oponach, doprowadzamy do ich degradacji. Raz przegrzana opona zimowa traci swoje właściwości i podczas kolejnej zimy nie będzie pracować odpowiednio – wyjaśnia Michał Kościuszko, ambasador marki Audi RS w Grupie Krotoski i dodaje, że temperatury utrzymujące się powyżej 5-7 stopni Celsjusza, to odpowiedni moment, żeby umówić wizytę w serwisie.

Grupa Krotoski

i

Autor: mat. prasowe

Wymiana ogumienia to jednak absolutnie minimum, jeżeli chodzi o potrzeby naszego samochodu. Po zimie bezwzględnie powinniśmy sprawdzić układ hamulcowy.

- Hamulce to podstawa. Możemy mieć ogromny silnik i bardzo szybko przyspieszać, ale musimy… zahamować. To kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego powinniśmy sprawdzić klocki, tarcze, przewody hamulcowe. Najlepiej, żeby zajęli się tym specjaliści – przekonuje kierowca rajdowy.

Powierzenie specjalistom pozimowego przeglądu samochodu wcale nie musi być kosztowne.

- To tylko 49 złotych. Klienci Grupy Krotoski mogą sobie zrobić taki przegląd, kupując w ten sposób także poczucie bezpieczeństwa – dodaje Michał Kościuszko.

Grupa Krotoski

i

Autor: mat. prasowe

O czym jeszcze warto pamiętać, przygotowując auto na okres wiosenno-letni?

- Wszyscy stajemy się bardziej aktywni na wiosnę. Zaczynamy korzystać z rowerów, a także z hulajnóg elektrycznych. Często chcemy zabrać je ze sobą na wakacje. Żeby to zrobić, potrzebujemy miejsca oraz sposobu. W tym celu możemy skorzystać z oryginalnych akcesoriów, takich jak bagażnik dachowy czy uchwyt na rower – zachęca ekspert w dziedzinie bezpiecznej jazdy. - Nie układajmy sobie bagaży na tylnej kanapie, bo jest to bardzo niebezpieczne.

Nasze bezpieczeństwo to absolutny priorytet, ale nie zapominajmy także o walorach estetycznych. Podczas gruntownego mycia samochodu po zimie możemy zaobserwować różne ubytki w karoserii.

- Warto wiedzieć, że takie ubytki mogą skutkować nawet utratą dowodu osobistego, dlatego nasze serwisy zadbają o to w najwyższym stopniu - doradza Michał Kościuszko i zaprasza kierowców do serwisów Grupy Krotoski na pozimową odnowę samochodu.