Trasa Górna zostanie wydłużona do autostrady!

2022-01-13 12:32
Prace na Trasie Górna rozpoczną się jeszcze w styczniu!
Autor: UMŁ

Rusza III etap budowy Trasy Górna w Łodzi. Aktualnie kierowcy mogą korzystać z drogi na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Rzgowskiej, ale po zakończeniu prac trasa pozwoli na dojazd do autostrady A1.

Odcinek budowany w ramach III etapu Trasy Górna połączy ul. Rzgowską i węzeł Łódź Górna przy autostradzie A1. Jednopasmowa droga o długości 7 kilometrów pozwoli na zmniejszenie ruchu na ul. Kolumny i Józefów, a także rozbudowę przemysłowej strefy miasta.

- Długo czekaliśmy na ten moment. Ale styczeń 2022 okazał się szczęśliwy dla trasy Górna. Nareszcie podpisaliśmy umowę na realizację kolejnego etapu jej budowy. Naszym partnerem przez tej realizacji jest  doświadczona i sprawdzona firma Strabag. Jestem przekonana, że ta inwestycja zostanie terminowo i fachowo zrealizowana - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyr. Zarządu Inwestycji Miejskich.

Oprócz drogi powstanie też droga dla rowerów oraz pas zieleni. Planowane jest też zasadzenie około 3 000 drzew i 22 000 krzewów.

Wartość inwestycji na łódzkim odcinku trasy wyniesie 128,5 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE