To najbardziej niebezpieczne miasto dla kierowców! Przerażająca liczba wypadków i rannych

i

Autor: pixabay

Fatalne statystyki

To najbardziej niebezpieczne miasto dla kierowców! Przerażająca liczba wypadków i rannych

2023-12-06 8:28

W tym polskim mieście dochodzi do największej liczby wypadków w kraju. Zajmuje także pierwsze miejsce pod względem ilości wypadków w przeliczeniu na mieszkańców. Nie dziwi więc, że przoduje również w statystykach dotyczących największej liczby osób rannych w wypadkach. O jakie miasto chodzi?

To najbardziej niebezpieczne miasto dla kierowców!

Niekwestionowanym liderem pod względem ilości wypadków drogowych w Polsce pozostaje Łódź. Jak wynika z danych GUS za 2022 rok, stolica województwa łódzkiego zajmuje nie tylko pierwsze miejsce pod względem liczby wypadków w ogóle, ale także w przeliczeniu na mieszkańca.

W 2022 roku w Łodzi doszło do 920 zdarzeń drogowych, w których ktoś doznał obrażeń ciała. W przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, daje to 139,7 wypadków. Dla porównania, w prawie trzy razy większej Warszawie w tym samym czasie doszło do 752 wypadków. Dokładnie do 40,4 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Takie liczby zapewniły Warszawie trzecie miejsce w kraju. Na drugim znalazł się Kraków, gdzie doszło do 778 zdarzeń drogowych z osobami poszkodowanymi.

Łódź przoduje również w statystykach dotyczących największej liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W 2022 roku na łódzkich drogach ranne zostały 1083 osoby, czyli 164,5 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania w stolicy wskaźnik ten wyniósł 43,9, czyli prawie 4 razy mniej.

W tym mieście było najwięcej ofiar śmiertelnych 

Pocieszeniem dla mieszkańców Łodzi może być jednak fakt, że w statystykach drogowych dotyczących największej liczby ofiar śmiertelnych Łódź zajęła dopiero 4. miejsce. W 2022 roku na łódzkich drogach zginęło 12 osób. Pierwsze miejsca zajęła Warszawa, gdzie śmierć poniosły aż 33 osoby. Drugim najbardziej niebezpiecznym miastem pod tym względem został Wrocław, gdzie zginęło 18 osób, a oczko niżej uplasował się Poznań. W stolicy Wielkopolski odnotowano 17 wypadków śmiertelnych.

Zarobki w Łódzkiem. W których branżach możemy dostać najwyższe wynagrodzenie?

Wypadki na skrzyżowaniach w polskich miastach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE