Tłumy chętnych na szczepienia w Parku na Zdrowiu w Łodzi. Bez zapisów!

2021-05-01 14:41 Ela Piotrowska
Tłumy chętnych do szczepień w parku na Zdrowiu w Łodzi!
Autor: EP

Akcja "Zaszczep się w majówkę" cieszy się ogromnym powodzeniem. Pierwsi chętni przyszli w nocy. O 6.00 rano kolejka była spora, a przed otwarciem punktu o godzinie 8.00 czekało prawie 200 osób.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę" przez cały majowy weekend można zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień w parku na Zdrowiu. Przenośny kontener jest przy wejściu na teren dawnego lunaparku, stanęły tam też namioty, które pełnią rolę poczekalni dla osób zaszczepionych. Zaszczepić się może każdy, kto ma wystawione e-skierowanie.

- W kolejce stanąłem za tuz przed godziną 8:00, a zaszczepiony wyszedłem po 12:15. Wydawało mi się, że przyjechałem dość wcześnie, a tu na miejscu spore zaskoczenie, bo przede mną czekało już około 200 osób. Bardzo mi zależało, żeby się jak najszybciej się zaszczepić, a już odwołali mi jedną wizytę, bo nie dowieźli szczepionek – mówił łodzianin Marcin Żyta, który zaraz po szczepieniu wrzucił relacje na swoje media społecznościowe.

Tłumy chętnych do szczepień w parku na Zdrowiu w Łodzi!
Autor: fot. Marcin Żyta

Pogoda była kapryśna, ale czekających nie zniechęciło zimno i padający deszcz.

- Zmarzliśmy, bo było dosyć zimno, ale chociaż trzeba było długo czekać i kolejka była spora to nie widziałem żeby ktoś zrezygnował. Rozgrzewaliśmy się gorącą herbatą która była na miejscu i która częstowali panowie z WOT, którzy byli bardzo pomocni i czuwali, by wszystko przebiegało sprawnie - mówili oczekujący.

Wiele osób w kolejce podkreślało, że przyszli, bo w mobilnym punkcie mogą zaszczepić się tylko jedną dawką. Zależało na tym też Marcinowi, który jest muzykiem i niedługo chce wyjechać na zagraniczny kontrakt . - Za niecałe trzy tygodnie wyjeżdżam i nie mam czasu na dwudawkową szczepionkę. J&J był jedyną opcją, dobrze, że nadarzyła się taka okazja – mówi Marcin Żyta.

W majówkę szczepienia w punkcie na Zdrowiu trwają w godzinach od 8.00 do 20.00

Aby skorzystać ze szczepienia trzeba mieć przy sobie dowód osobisty i wystawione elektroniczne skierowanie na szczepienie. Nie jest wymagana rejestracja przez infolinię czy konto pacjenta. Szczepienie będzie wprowadzone do systemu, a zaszczepieni dostaną zaświadczenie.