PRL

Te meble z PRL są warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą tysiące złotych

2024-03-24 17:17

Era PRL-u wydała meble, które obecnie na aukcjach osiągają wartość tysięcy złotych, w przeciwieństwie do mniej pożądanych modeli. Aby rozpoznać te cenne antyki, niezbędna jest znajomość ich twórców. Zapraszamy do lektury przewodnika po najbardziej poszukiwanych meblach z tego czasu.

Meble z PRL

Ci, którzy pamiętają meble z okresu PRL, nie darzą ich szczególną sympatią. W latach 90. z radością wyrzucili je na śmietnik i natychmiast o nich zapomnieli. Niektórzy upchnęli stare meble na strychach, w komórkach i garażach. Nieliczni korzystają z nich do dzisiaj.

Te meble są warte fortunę

Teraz, kiedy peerelowskie meble wróciły do łask, zwłaszcza za sprawą tych, którzy nie pamiętają czasów słusznie minionych, wiele osób z żalem przypomina sobie moment wyrzucania staroci. Natomiast ci, którzy zdecydowali się zachować meble, mogą nieźle zarobić, ale nie wszyscy. Trzeba powiedzieć sobie jasno – w cenie są prawdziwe perełki, za którymi stoją wybitni projektanci tamtego okresu. Rajmund Hałas, duet Lejkowski – Leśniewski, Józef Chierowski – te nazwiska warto znać. 

W galerii przestawiamy największe meblarskie perełki PRL-u. 

Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem