Szwalnia w szkole. Szyją maseczki dla szpitala i Domu Pomocy Społecznej

2020-05-20 11:41
maseczki
Autor: Pixabay.com, MrGajowy3

Wysprzątali szkołę i ...zaczęli szyć maseczki ochronne dla szpitala i DPS. Pracownicy jednej z łódzkich podstawówek założyli małą szwalnię i nie narzekają na brak zamówień.

Maseczki szyte są z wysokiej jakości bawełny. Mogą być prane w wysokiej temperaturze, sterylizowane. Jak mówi Robert Kacprzak, dyr. ds. rozwoju Szpitala Zakonu Bonifratrów, medycy dopasowują do nich jednorazowe filtry flizelinowe. - Oczywiście nie stosujemy tych maseczek na sali operacyjnej, ale doskonale sprawdzają się w codziennej opiece nad pacjentami. Jesteśmy bardzo wdzięczni szkole za pomoc i bardzo zadowoleni z jej efektów.

Maseczki wzorowane są na chirurgicznych. Mają identyczny kształt i wymiary, są dwuwarstwowe, z drucikiem mocującym. Wszystko robimy w konsultacji z personelem medycznym - podkreśla dyr. szkoły podstawowej nr 109 Monika Polaszczyk, która w swojej placówce podjęła się tego wyzwania. - Wiadomo, że dysponując jedną maszyną do szycia rekordów nie pobijemy, ale liczy się chęć pomocy innym, okazanie solidarności, łączności z tymi, którzy opiekują się chorymi, starszymi.

Materiały na maseczki przekazał szpital, część sfinansowała szkoła z funduszu Rady Rodziców. Na razie powstało 350 maseczek.

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE