Sztuczna inteligencja błyskawicznie wykrywa COVID-19

i

Autor: Getty Images Oprogramowanie, które szybko wykrywa chorobę wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 jest już we Włoszech.

Sztuczna inteligencja może pomóc w walce z koronawirusem [SZCZEGÓŁY]

2020-04-07 22:17

Technologia pomaga w walce z epidemią koronawirusa. Eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego informują, że sztuczna inteligencja może okazać się nieoceniona w zmaganiach z chorobą i pomocna w pracach nad szczepionką.

Analizując dane dotyczące ruchu lotniczego, przewidziała początek wybuchu pandemii koronawirusa wcześniej, niż wskazywały na to oficjalne informacje. Teraz może pomóc w wynalezieniu szczepionki tłumaczy doktor Dominika Kaczorowska-Spychalska z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

- Sztuczna inteligencja może przeanalizować setki tysięcy danych pochodzących z całego świata po to aby znaleźć związki chemiczne, którymi uda się pokonać wirusa. Istotnym rozwiązaniem mogą okazać się także aplikacje do rozpoznawania twarzy osób zarażonych czy specjalne programy komputerowe. Takie chat boty będą mogły rozmawiać z pacjentami aby pogłębić swoje umiejętności komunikacji i przekazywać najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa naukowcom - dodaje. 

Pamiętajmy jednak, że niewłaściwie wykorzystane nowych technologii cyfrowych może służyć nadmiernej inwigilacji, ograniczeniu naszej prywatności i autonomii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE