Hotel Andel's Łódź

i

Autor: Wikipedia/Autorstwa Cyboreg - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Na drogach

Szczyt B9 w Łodzi. Jeszcze w piątek utrudnienia dla kierowców! Gdzie będą korki?

2023-03-31 7:26

Już w czwartek 30 marca rozpoczyna się w Łodzi kolejny szczyt dyplomatyczny. Do miasta przyjadą ministrowie spraw zagranicznych części krajów NATO. Dla kierowców oznacza to jednak spore utrudnienia w ruchu. Sprawdźcie, gdzie się ich spodziewać.

W Łodzi rozpoczyna się szczyt B9

W dniach 30-31 marca w Łodzi odbędzie się kolejny szczyt dyplomatyczny. Tym razem do Łodzi zjadą ministrowie spraw zagranicznych z krajów będących wschodnią flanką Sojuszu Północnoatlantyckiego. Chodzi o tzw. Bukareszteńska Dziewiątka, w skład której wchodzi: Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry. Dodatkowo, pojawią się również dyplomaci z krajów ściśle współpracujących z B9, czyli Finlandia i Szwecja oraz minister spraw zagranicznych Hiszpanii.

Szczyt B9 ma być poniekąd przygotowaniem do planowanego w lipcu szczytu NATO w Wilnie. Głównym tematem rozmów będą kwestie obrony wschodniej flanki NATO w sytuacji wojny na Ukrainie.

Szczyt B9 rozpocznie spotkanie w pałacu Poznańskiego i oficjalnym powitaniem uczestników przez gospodarzy, czyli ministrów spraw zagranicznych Polski Zbigniewa Raua i Rumunii Bogdan Aurescu. Właściwie obrady przewidziano na piątek (31 marca) w godz. 9:00-15:00 w hotelu Andel's. Następnie odbędzie się konferencja prasowa.

Szczyt B9 w Łodzi. Utrudnienia dla kierowców

W związku ze szczytem B9 w Łodzi, pojawią się również utrudnienia w poruszaniu się po mieście. Kierowcy muszą uzbroić się z cierpliwość na drogach szczególnie w czwartek wczesnym popołudniem i w piątek wieczorem, kiedy delegacje będą się zjeżdżać, a następnie wyjeżdżać. Ulicami mogą poruszać się kolumny, które będą pilotować policjanci w radiowozach na sygnałach.

Dodatkowo, niedozwolone będzie parkowanie na ulicy Ogrodowej, po obu stronach drogi (pomiędzy wjazdem do Leroy Merlin a terenem budowy stacji PKP).

Nowa droga w centrum Łodzi połączy Wschodnią i Sienkiewicza

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE