Uratowali szczeniaka

i

Autor: Fundacja Kundel Bury/Facebook.com

Szczeniak uwięziony w rurze kanalizacyjnej! Fuksa uratowali strażacy i wolontariusze [ZDJĘCIA]

2021-03-10 8:17

Przez tydzień był uwięziony w rurze kanalizacyjnej. Strażacy - ochotnicy z Widawy w woj. łódzkim wraz z wolontariuszami pabianickiej fundacji "Kundel Bury", uratowali szczeniaka, który znalazł się w nie lada opałach. Pies ocalał, jako jedyny z miotu. Według wolontariuszy, przez tydzień nikt nie pomógł uwięzionym szczeniakom.

Zdarzenie miało miejsce we wsi Ligota w województwie łódzkim.

- Dziś z jednego telefonu z prośbą o pomoc szczeniakowi zrobiła się akcja ze strażą pożarną - czytamy na facebookowym profilu fundacji. - Maluch siedział w rurze kanalizacyjnej i za nic w świecie nie chciał wyjść.

Jak twierdzą wolontariusze, szczeniak wraz z resztą swojego rodzeństwa znajdował się w tym miejscu co najmniej już od tygodnia. Nikt nie zrobił przez ten czas nic, by pomóc psom uwięzionym w rurze.

- Szkoda, może dziś pozostałe szczeniaki by żyły... - piszą. - A tak to uratował się tylko ten jeden jedyny...

W akcji ratowania kundelka uczestniczyli strażacy z KSRG OSP Widawa. Jak podkreślają wolontariusze, bez ich pomocy nie udałoby się uwolnić szczeniaka. Uratowany piesek dostał na imię Fuks. Teraz trzeba będzie zadbać o jego zdrowie.

- Fuks jest już w domu tymczasowym, wykąpany z fekaliów, w których siedział - czytamy. - Cały w kleszczach. Jutro idzie do lekarza na przegląd i badania czy nie zachorował na nic od kleszczy.

Dramat szczeniaka pod Płockiem. "Podrzucało psem jak piłką do gry"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE