Święto ludzi filmu na Festiwalu Kamera Akcja

2020-09-16 11:41 GM
film
Autor: Pixabay.com, trinhkien91

Ponad 50. gości ze świata filmu, warsztaty operatorskie i reżyserskie, do tego kilkadziesiąt projekcji filmowych, które miały premiery w Cannes, Wenecji czy Berlinie. Przed nami w Łodzi cztery październikowe dni z Festiwalem Kamera Akcja.

Podczas czterech październikowych dni zostanie zaprezentowanych blisko 30 tytułów, które były nagrodzone przez ostatni rok na różnych festiwalach. - Ambicją festiwalu jest, by prezentować widzom różnorodność współczesnego kina - podkreśla jeden organizatorów Przemek Glaizner.

Ciekawie zapowiada się część dyskusyjna i warsztatowa. Z miłośnikami kina spotkają się m.in. Karolina Gruszka, Tomasz Raczek czy Grażyna Torbicka. Będą też goście z Łodzi, którzy na co dzień budują Łódź Filmową. Widzowie spotkają się z Ewą Puszczyńską i Mariuszem Wilczyńskim, którzy opowiedzą o wieloletnim procesie powstawania filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-18 października. Część wydarzeń zaplanowano w Łódzkim Domu Kultury, a część online na platformie streamingowej.