Świąteczny prezent dla pasażerów MPK. Nowe autobusy wyjechały na łódzkie ulice

2021-12-23 17:59
Pasażerowie mogą już jeździć nowoczesnymi autobusami
Autor: PL

Łącznie na łódzkich drogach pojawi się aż 51 niskopodłogowych pojazdów. Dzisiaj na ulice wyjechało łącznie 10 autobusów. Wprowadzenie ich do ruchu oznacza same korzyści dla pasażerów, ponieważ po mieście nie będą kursowały autobusy z wysoką podłogą.

- Wszystkie autobusy w Łodzi będą już niskopodłogowe, odchodzą do lamusa Jelcze, Volva i tym samym znacznemu odmłodzeniu ulega wiek taboru autobusowego. To będzie 8 lat - mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Nowe autobusy wyposażone będą w nowoczesny system innowacji pasażerskiej, udogodnienia dla niepełnosprawnych i monitoring. Nie zabraknie także ułatwień dla kierowców, którzy będą informowani o innych pojazdach znajdujących się w martwym polu.

Miasto zamówiło łącznie 51 nowych pojazdów - 22 autobusy przegubowe i 29 - 12-metrowych. Kontrakt zawiera 10-letni wynajem autobusów i ich serwisowanie. Wartość inwestycji to ponad 113 milionów złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE