Stypendia artystyczne dla łódzkich twórców

2020-05-20 15:15
stypendia artystyczne
Autor: mat. UML

Nagrodzone zostały sztuki wizualne, film, teatr, muzyka, taniec, literatura i sztuki projektowe. Wydział kultury łódzkiego magistratu przyznał 12 stypendiów młodym artystom.

Każdy z nagrodzonych otrzymał 10 tysięcy zł. Stypendysta Paweł Grala dzięki temu przygotuje szczególną sztukę. - Będę realizował spektakl z pogranicza teatru tańca oraz performance ciała, będzie to piękna opowieść i spotkanie z samym sobą. Zapraszam na podróż i na spektakl.

Jedna z nagrodzonych, Anna Raczkowska promować będzie rzemiosło dawne. - Mój projekt zakłada odtworzenie stempli drewnianych. To są używane dawniej do wydruku klocki.

Aby ubiegać się o stypendium Wydziału Kultury, trzeba prowadzić działalność artystyczną na terenie Łodzi i nie przekroczyć 35 lat. - Stypendia dedykowane są szczególnie młodym osobom, tworzącym w Łodzi, które chcą się rozwijać i swoją karierę wiążą z naszym miastem - podkreśla wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE