Stworzą maseczki dla osób niesłyszących!

2020-04-24 12:53
Prototyp maseczki
Autor: Mateusz Witczyński

Maseczka ochronna, która pomoże osobom niesłyszącym. Zakrywanie twarzy w dobie epidemii jest bardzo dużym problemem dla osób głuchych, a także niedosłyszących, które zazwyczaj komunikują się poprzez odczytywanie mowy z ust. Mateusz Witczyński znalazł rozwiązanie które mogłoby pomóc takim osobom.

Pan Mateusz ma w rodzinie osobę słabosłyszącą. O tym, jaki znalazł sposób na ułatwienie jej życia poinformował w sieci. Wspólnie z Anną Tarczewską stworzyli prototyp maseczki. Jak on wygląda?

- Kształtem taka maseczka przypomina zwykłą maseczkę wielokrotnego użytku. Różnica polega jednak na tym, że w środku tej maseczki, tam gdzie mamy miejsce na usta zamiast bawełny wszyty jest w tej chwili front od teczki na dokumenty, który jest przezroczysty. Dzięki temu osoby głuchonieme będą mogły odczytywać słowa z ruchu warg  - tłumaczy pomysłodawca. 

Głuchoniemi apelują o wyrozumiałość, szczególnie teraz kiedy maseczki ochronne są obowiązkowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE