Sportowcy znowu będą mogli trenować na Miejskich Obiektach Sportu i Rekreacji w Łodzi! [RELACJA]

2020-05-22 11:24 K Baryga
Łódzkie drużyny wznawiają treningi!
Autor: MOSIR Łódź

Łódzkie obiekty sportowe będą otwarte od poniedziałku. Urząd miasta rozpoczyna 3 etap odmrażania sportu. Mieszkańcy będą mogli trenować na halach miejskich.

Od przyszłego tygodnia łodzianie będą mogli trenować na halach miejskich. Urząd miasta rozpoczyna 3 etap odmrażania sportu. Każdy obiekt MOSIRu jest przystosowany do prowadzenia treningów siatkówki, koszykówki, halowej piłki nożnej i innych gier zespołowych

To kolejny krok MOSIRu w stronę "normalności". Hale sportowe i orliki będą otwarte, dzięki temu łódzkie drużyny będą mogły powoli wracać do formy. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Iwona Safjanowska - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi tłumaczy, że każdy obiekt jest przystosowany do treningów sportowców. 

- Oprócz płynów do dezynfekcji zaopatrzylismy się w specjalne maty antybakteryjne. Dzięki nim mamy pewność, że nasze hale będą strefą wolną od wirusów i bakterii. Podczas każdego spotkania będzie obowiązywał limit osób. Ilość trenujących będzie zależała od wielkości danego obiektu - dodaje. 

Hala sportowa przy ul. Małachowskiego 7 

Zgodnie z rozporządzeniem w tym samym czasie na terenie hali mogą przebywać 24 osoby i 2 trenerów.

Hala sportowa przy ul. Karpackiej 61

Zgodnie z rozporządzeniem w tym samym czasie w każdym sektorze mogą przebywać 32 osoby i 3 trenerów.

Hala sportowa przy ul. ks. Skorupki 21

Zgodnie z rozporządzeniem w tym samym czasie na płycie głównej mogą przebywać 32 osoby i 3 trenerów a na sali gimnastycznej 12 osób i 1 trener.

Od 25 maja MOSiR uruchamia także rolkowisko na Lodowisku Retkinia. Tak, jak w przypadku hal sportowych, tutaj też będzie obowiązywała liczba osób określona w przepisach i inne, kluczowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

Sport wraca do Łodzi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.