Śmiertelny wypadek pod Zelowem. Nie ustąpił pierwszeństwa i zginął w zderzeniu

2022-06-14 7:50
wypadek pod Zelowem
Autor: mat. policji

Tragedia na drodze koło Zelowa. 52-letni kierowca zginął w wyniku zderzenia z innym pojazdem. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wypadek miał miejsce w niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 18:30, w miejscowości Bujny Szlacheckie.

- Na skrzyżowaniu dróg relacji Zelów - Grabostów i Łobudzice – Kociszew zderzyły się dwie osobówki - dowiadujemy się z policyjnego komunikatu. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 52-letni mieszkaniec Radomska kierujący oplem astrą, jadąc drogą podporządkowaną od strony Łobudzic w kierunku Zelowa, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki VW Touran, a następnie w przydrożną kapliczkę.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, kierowca opla zmarł na miejscu. 33-letni kierowca vw nie odniósł poważnych obrażeń. Został przewieziony do bełchatowskiego szpitala, skąd po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony.

- Kierowcy pojazdów podróżowali sami - dowiadujemy się od policjantów. - Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

- Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie - przestrzegają. - Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych. Ostrożność, rozsądek, przewidywanie zagrożenia, ścisłe stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w ruchu drogowym to gwarant bezpiecznej podróży.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE