wypadek pod Zelowem

i

Autor: mat. policji

Śmiertelny wypadek pod Zelowem. Nie ustąpił pierwszeństwa i zginął w zderzeniu

2022-06-14 7:50

Tragedia na drodze koło Zelowa. 52-letni kierowca zginął w wyniku zderzenia z innym pojazdem. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wypadek miał miejsce w niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 18:30, w miejscowości Bujny Szlacheckie.

- Na skrzyżowaniu dróg relacji Zelów - Grabostów i Łobudzice – Kociszew zderzyły się dwie osobówki - dowiadujemy się z policyjnego komunikatu. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 52-letni mieszkaniec Radomska kierujący oplem astrą, jadąc drogą podporządkowaną od strony Łobudzic w kierunku Zelowa, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki VW Touran, a następnie w przydrożną kapliczkę.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, kierowca opla zmarł na miejscu. 33-letni kierowca vw nie odniósł poważnych obrażeń. Został przewieziony do bełchatowskiego szpitala, skąd po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony.

- Kierowcy pojazdów podróżowali sami - dowiadujemy się od policjantów. - Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

- Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie - przestrzegają. - Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych. Ostrożność, rozsądek, przewidywanie zagrożenia, ścisłe stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w ruchu drogowym to gwarant bezpiecznej podróży.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko