Skup kasztanów 2022 ruszył pełną parą. Można sporo zarobić! Jaka jest cena kasztanów na sprzedaż?

2022-11-20 18:36
Kasztany
Autor: Pixabay

Rozpoczęła się jesień, a co za tym idzie - sezon na kasztany. W wielu parkach i na skwerach możemy już dojrzeć pierwsze owoce. Jak się okazuje, można na nich też sporo zarobić. Podpowiadamy, w jaki sposób.

Rozpoczął się sezon na kasztany

Wraz z początkiem jesieni rozpoczynają się zbiory kasztanów i żołędzi. Najczęściej wykorzystujemy je do ozdabiania domu czy ogrodu. Są także świetną zabawą dla dzieci, które zbierają je, a następnie tworzą z nich przeróżne figurki, ludziki czy zwierzątka. Jak jednak można na takich zbiorach zarobić?

Skup kasztanów 2022. Jakie kasztany możemy sprzedać?

Aby sprzedać kasztany i dobrze na tym zarobić, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, nie mogą posiadać uszkodzeń i pleśni. Należy je przechowywać w specjalnych warunkach, podobnych do warunków, w jakich przechowywujemy np. ziemniaki. Kasztany najlepiej odnajdują się w suchych, zaciemnionych, chłodnych miejscach. 

Cena skupu kasztanów 2022. Ile można zarobić za kilogram?

W Polsce od lat fukcjonują skupy kasztanów. Ofert z dnia na dzień przybywa. Obecnie ceny kasztanów kształtują się na poziomie od 60 groszy do 1 zł za kilogram. Ale są i takie miejsca, które oferują i 1,30- 1,40 zł za kilogram. 

Do czego wykorzystuje się kasztany?

Kasztany mają wszelkie zastosowanie. Można używać ich między innymi w kosmetologii do produkcji wszelkich kremów, balsamów czy żeli w leczeniu takich dolegliwości jak przewlekła niewydolność żylna, żylaki, ból i uczucie ciężkości w nogach, nocne skurcze, obrzęki, zwichnięcia oraz stłuczenia. Są też składnikiem produktów przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej. Kasztany mają również właściwości zwężające pory, poprawiają też napięcie skóry. 

Ze względu na to, że kasztany są słodkie i bardzo bogate w skrobię, coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie ich w przemyśle spożywczym. 

Mają także właściwości lecznicze, nalewka z owoców kasztanowca świetnie sprawdzi się w przypadku takich chorób jak reumatyzm, żylaki czy problemy żołądkowe. 

Kamienica przy Włókienniczej zostanie ocieplona nowatorską metodą. Wykorzystają korki od wina

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE