Skra Bełchatów pogrążona w kryzysie. Kolejna porażka i nadchodzące zmiany w kadrze

Autor: PGE Skra Bełchatów

2023-01-23 14:07

Kolejna porażka Skry Bełchatów stała się faktem. Mimo wyrównanego spotkania i wielkich emocji, zespół nadal zostaje pogrążony z kryzysie. Rozwiązaniem mogą być zmiany kadrowe, bo z klubu ma odejść wielu zawodników, w tym ikona polskiej siatkówki.

Kiedyś byli najlepsi i bał się ich cały świat. Obecnie są w kryzysie i grają najgorzej od lat. Skra Bełchatów zaliczyła kolejną porażkę i obecnie znajduje się na 11. miejscu w tabeli. Przed sezonem oczekiwania wobec drużyny były takie jak zawsze – walka o ligowy prym. Rok temu rozgrywki zakończono na czwartym miejscu i sądzono, że może być tylko lepiej.

Powody do niezadowolenia pojawiły się również po ostatnim meczu z Projektem Warszawa. Cały mecz był bardzo wyrównany. Zespoły na przemian wygrywały kolejne sety i żadnemu nie udało się zdobyć wyraźnej przewagi. Wszystkie części meczu były dosyć wyrównane. Największe emocje były w tie-breaku, który powinien być rozgrywany do momentu zdobycia 15 punktów, ale ostatecznie zakończył się wynikiem 27:25, ponieważ wcześniej żaden zespół nie mógł zdobyć dwupunktowej przewagi. W tym ostatnim secie, zespół z Warszawy miał piłkę meczową już przy wyniku 14:12, ale Skra podjęła jeszcze walkę.

Odpowiedzią na słabą formę w tym sezonie mogą być duże zmiany kadrowe w drużynie. Bełchatów może opuścić m.in. ikona polskiej siatkówki – Karol Kłos. Zawodnik występuje w obecnej drużynie od 2010 roku. W tym czasie zdobył chociażby trzy pierwsze miejsca w PlusLidze i złoty medal siatkarskich MŚ w 2014. Według Przeglądu Sportowego Kłos trafi po sezonie do Asseco Resovii Rzeszów.