Najlepszy w całej lidze! Wyjątkowe wyróżnienie dla piłkarza ŁKS-u

i

Autor: lkslodz.pl

Najlepszy w całej lidze! Wyjątkowe wyróżnienie dla piłkarza ŁKS-u

2023-01-23 9:50

ŁKS przygotowuje się na powrót do walki o awans do Ekstraklasy. Jest to możliwe dzięki świetnej dyspozycji w pierwszej połowie sezonu, co również przejawia się indywidualnymi nagrodami, jak ta dla Pirulo, który został Pierwszoligowcem Roku.

Obecnie ŁKS jest najlepszym klubem 1. Ligi, ponieważ siedzi na fotelu lidera. Za najlepszych w lidze uważa się również zawodników klubu. W plebiscycie na Pierwszoligowca Roku 2022 zwyciężył Pirulo. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Hiszpan popisywał się dobrą formą. Obecnie na koncie ma 9 bramek i 3 asysty w 16 ligowych meczach.

30-latek gra dla ŁKS-u od lipca 2019 roku. Przygodę z łódzkim klubem zaczął od Ekstraklasy. Mimo, że to najwyższy poziom rozgrywkowy, piłkarz raczej nie wspomina najlepiej tego okresu. Przez cały sezon zdobył tylko jednego gola, a ŁKS spadł do 1. Ligi.

Pirulo to drugi obcokrajowiec, który wygrał przyznawaną od 2008 roku nagrodę. Pierwszym był Słowak Roman Gergel grający dla Termalici. Pierwszym, historycznym zwycięzcą w tym konkursie był inny zawodnik reprezentujący barwy łódzkiej drużyny – Marcin Robak z Widzewa.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi