Biznes

i

Autor: Pi'

Skierniewice na trzecim miejscu wśród miast najbardziej przyznanych biznesowi. Łódź nie znalazła się na podium

2022-10-19 10:37

Wybrano miasta, które są najbardziej przyjazne biznesowi według magazynu "Forbes". Na podium miast do 50 tysięcy mieszkańców znalazła się miejscowość z województwa łódzkiego. To Skierniewice, które zajmują trzecie miejsce. Niestety, Łódź nie znalazła się na podium żadnej listy.

"Forbes" wybrał najbardziej przyjazne biznesowo miasta

Magazyn „Forbes” każdego roku ocenia miasta i gminy pod względem przyjazności dla biznesu. Brana jest pod uwagę między innymi liczba rejestracji spółek, nowe firmy zagraniczne zarejestrowane w danym mieście czy saldo migracji spółek. 

Liderem tegorocznego rankingu w kategorii miast powyżej 300 tys. mieszkańców jest tradycyjnie Warszawa. Na kolejnych miejscach znajduje się Wrocław i Kraków. W kategorii miast od 150 tys. do 299 tys. mieszkańców wyróżniono Katowice, Gdynię, a także Białystok. W kategorii miast i gmin od 50 tys. do 149 tys. mieszkańców wygrała Biała Podlaska, a za nią Przemyśl i Słupsk. Natomiast jeśli chodzi o kategorię miast i gmin do 50 tys. mieszkańców podium zajmują Sejny, Lesznowola oraz Skierniewice.

Skierniewice na trzecim miejscu wśród miast i gmin do 50 tysięcy mieszkańców

Województwo łódzkie może mieć powód do dumy. Skierniewice zajęły trzecie miejsce wśród miast do 50 tysięcy mieszkańców, które są najbardziej przyznane biznesowo. Miasto w ostatnim czasie ogromnie się rozwinęło, jest atrakcyjne dla przedsiębiorców, wciąż powstają tu nowe firmy. Głównie są to małe i średnie przedsiębiorstwa, jednak już wkrótce może się to również zmienić.

Co ważne, w Skierniewicach znacząco spada poziom bezrobocia. Większe są również wpływy z podatków, z których powstaje wiele nowych inwestycji jak drogi czy chodniki.

Mural inspirowany tekstem Olgi Tokarczuk powstał w Łodzi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE