Hanna Zdanowska na Twitterze. Zobacz najnowsze wpisy prezydent Łodzi

2022-12-05 10:30
Hanna Zdanowska na Twitterze. Zobacz najnowsze wpisy prezydent Łodzi
Autor: Wikipedia

Hanna Zdanowska jest prezydentem Łodzi od 2010 roku. Jako nieliczna w kraju wygrała ostatnie wybory samorządowe w pierwszej turze, otrzymując ponad 70 proc. głosów. Taki wynik wskazuje na to, że łodzianie obdarzyli Hannę Zdanowską dużym kredytem zaufania. Zobaczcie koniecznie najnowsze wpisy prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi 

Hanna Zdanowska jest prezydentem Łodzi od 2010 roku. Startowała wtedy w wyborach samorządowych z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jej głównym kontrkandydatem był Dariusz Joński, którego ostatecznie pokonała w drugiej turze wyborów, otrzymując 60,65% głosów. W pierwszej kadencji zasłynęła przede wszystkim z budowy trasy W-Z, łączącej Retkinię z Widzewem, która wywoływała wiele kontrowersji. Kolejną inwestycją, o której było głośno w mieście było Mia100 kamienic, czyli projekt polegający na rewitalizacji najbardziej zniszczonych budynków w mieście. Zdanowska rozpoczęła także budowę Dworca Łódź Fabryczna oraz zaczęła tworzyć Nowe Centrum Łodzi. W czasie realizowania tych inwestycji prezydent Łodzi próbowano dwukrotnie odwołać za zadłużanie miasta, ale ostatecznie planowane referenda nie doszły do skutku z powodu zbyt małej liczby podpisów.

W 2014 roku Hanna Zdanowska została ponownie wybrana na prezydenta Łodzi, tym razem wygrywając w pierwszej turze z wynikiem 54,08% głosów. W kolejnej kadencji przyszedł czas na inwestycje sportowe. Zbudowano wtedy m.in. stadion Widzewa Łódź oraz jedną trybunę i małą halę przy al. Unii. Prezydent starała się wtedy o organizację w Łodzi EXPO 2022, ale ostatecznie miasto przegrało z Buenos Aires. 

W 2018 roku ponownie została wybrana na prezydenta Łodzi, tym razem otrzymując 70,22% głosów w pierwszej turze. 

Hanna Zdanowska: wiek, mąż i życie prywatne

Hanna Zdanowska urodziła się 23 marca 1959 w Łodzi. Ukończyła XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, a następnie studia z zakresu inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. W latach 80. pracowała jako majster na łódzkich budowach na Radogoszczu i Retkini. Zdanowska prowadziła także własną firmę odzieżową oraz była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 

W 2005 roku zaangażowała się w politykę. Kandydowała wtedy bezskutecznie do Senatu, a rok później została radną miejską. W kolejnym roku została zastępcą prezydenta miasta ds. związanych z edukacją, sportem, a także funduszami unijnymi. Również w 2007 roku została wybrana do Sejmu.

Jeżeli chodzi o życie prywatne prezydent Łodzi, to wiadomo, że w 1997 roku rozwiodła się z mężem. Ma syna Roberta, który jest absolwentem ASP w Łodzi. Od 1997 roku jest w nieformalnym związku z Włodzimierzem, przedsiębiorcą branży tekstylnej.

Najnowsze wpisy na Twitterze Hanny Zdanowskiej

Hanna Zdanowska jest aktywną użytkowniczką Twittera. Codziennie zamieszcza na tym portalu społecznościowym posty, dotyczące przede wszystkim ważnych inwestycji w mieście. Zobacz, co nowego wrzuciła prezydent Łodzi na Twittera

Dojechał! 🚃 #lodz https://t.co/1070rZ8ZuD

Odpadamy, ale taką reprezentację aż chce się oglądać. Polska 1:3 Francja 🇵🇱🇫🇷 #POLFRA https://t.co/PHzoeTBmQ9

27 remontów prywatnych kamienic przy 6 milionach miejskiej dotacji. Wspólnie upiększamy centrum 🏗️🙂 #lodz https://t.co/vMaObMnmoV

Na Piotrkowskiej już świąteczna atmosfera 🌟 #lodz https://t.co/W5yIysbIU3

Śnieżne szaleństwo w Orientarium @LodzZoo 🐾❄️ https://t.co/eVhQ8F6Pyh

A dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na Kozinach wyrosły takie cuda 🌟 #lodz https://t.co/mm6cW13xGU

Nadszedł grudzień, nadeszły mroźne dni. Jak co roku autobus dla potrzebujących wyruszył na ulice Łodzi 🤝 #lodz https://t.co/B1TugJHeXq

Budowa Trasy Górna nie zwalnia 🙂 #lodz https://t.co/2ZGkJRidMN

Jest choinka. Są Święta. Wesołych! ❤️ #kochamlodz https://t.co/J62xwSt5Aq

Licytować możecie tutaj: https://t.co/vah3sEKG9c

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE