Hanna Zdanowska na Twitterze. Zobacz najnowsze wpisy prezydent Łodzi

i

Autor: Wikipedia

Hanna Zdanowska na Twitterze. Zobacz najnowsze wpisy prezydent Łodzi

2023-06-08 10:30

Hanna Zdanowska jest prezydentem Łodzi od 2010 roku. Jako nieliczna w kraju wygrała ostatnie wybory samorządowe w pierwszej turze, otrzymując ponad 70 proc. głosów. Taki wynik wskazuje na to, że łodzianie obdarzyli Hannę Zdanowską dużym kredytem zaufania. Zobaczcie koniecznie najnowsze wpisy prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi 

Hanna Zdanowska jest prezydentem Łodzi od 2010 roku. Startowała wtedy w wyborach samorządowych z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jej głównym kontrkandydatem był Dariusz Joński, którego ostatecznie pokonała w drugiej turze wyborów, otrzymując 60,65% głosów. W pierwszej kadencji zasłynęła przede wszystkim z budowy trasy W-Z, łączącej Retkinię z Widzewem, która wywoływała wiele kontrowersji. Kolejną inwestycją, o której było głośno w mieście było Mia100 kamienic, czyli projekt polegający na rewitalizacji najbardziej zniszczonych budynków w mieście. Zdanowska rozpoczęła także budowę Dworca Łódź Fabryczna oraz zaczęła tworzyć Nowe Centrum Łodzi. W czasie realizowania tych inwestycji prezydent Łodzi próbowano dwukrotnie odwołać za zadłużanie miasta, ale ostatecznie planowane referenda nie doszły do skutku z powodu zbyt małej liczby podpisów.

W 2014 roku Hanna Zdanowska została ponownie wybrana na prezydenta Łodzi, tym razem wygrywając w pierwszej turze z wynikiem 54,08% głosów. W kolejnej kadencji przyszedł czas na inwestycje sportowe. Zbudowano wtedy m.in. stadion Widzewa Łódź oraz jedną trybunę i małą halę przy al. Unii. Prezydent starała się wtedy o organizację w Łodzi EXPO 2022, ale ostatecznie miasto przegrało z Buenos Aires. 

W 2018 roku ponownie została wybrana na prezydenta Łodzi, tym razem otrzymując 70,22% głosów w pierwszej turze. 

Hanna Zdanowska: wiek, mąż i życie prywatne

Hanna Zdanowska urodziła się 23 marca 1959 w Łodzi. Ukończyła XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, a następnie studia z zakresu inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. W latach 80. pracowała jako majster na łódzkich budowach na Radogoszczu i Retkini. Zdanowska prowadziła także własną firmę odzieżową oraz była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 

W 2005 roku zaangażowała się w politykę. Kandydowała wtedy bezskutecznie do Senatu, a rok później została radną miejską. W kolejnym roku została zastępcą prezydenta miasta ds. związanych z edukacją, sportem, a także funduszami unijnymi. Również w 2007 roku została wybrana do Sejmu.

Jeżeli chodzi o życie prywatne prezydent Łodzi, to wiadomo, że w 1997 roku rozwiodła się z mężem. Ma syna Roberta, który jest absolwentem ASP w Łodzi. Od 1997 roku jest w nieformalnym związku z Włodzimierzem, przedsiębiorcą branży tekstylnej.

Najnowsze wpisy na Twitterze Hanny Zdanowskiej

Hanna Zdanowska jest aktywną użytkowniczką Twittera. Codziennie zamieszcza na tym portalu społecznościowym posty, dotyczące przede wszystkim ważnych inwestycji w mieście. Zobacz, co nowego wrzuciła prezydent Łodzi na Twittera

Przyjemne, czerwcowe wieczory w @Miasto_Lodz 💚 fot. rozentuzjazmowany photography https://t.co/QvPtbeSFX3

Retroperspektywy 2023 👇 https://t.co/tCoU5jfTkB

Wojska Polskiego. Działamy. Postęp prac zdecydowanie zauważalny 🏗🚧 https://t.co/5GUAZJhxpg

Henry Cavill, czyli serialowy Wiedźmin, Anya Chalotra grająca Yennefer, Freya Allan - odtwórzyczni roli Ciri i Joey Batey grający Jaskra pojawią się w Łodzi na Wiedźmin Fest @NetflixPL https://t.co/B9wNJkXbXz https://t.co/tTOZ7x8ubQ

Cztery lata minęły jak jeden dzień! 🎉 7 czerwca 2019 r. odsłoniliśmy pomnik naszego łódzkiego Jednorożca 🦄❤️ https://t.co/RUQ67CArOe

Sezon wakacyjny w @LodzAirport 🌞👇https://t.co/QVfq32upeG

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza do obejrzenia kolekcji piwonii 🌸https://t.co/hPpdHxe3yG https://t.co/bnn0R1VGOs

Kolorowych snów w @Miasto_Lodz 🌛❤️ https://t.co/AJaEzM0o3j

Długi weekend w @Miasto_Lodz 🌞👇 https://t.co/ZrSZ2wtTK6

Sienkiewicza 26. Było milicyjne kasyno, po rewitalizacji będą biura i restauracja 🏗️👷‍♂️ https://t.co/tImNkRgKVf

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE