porzucone koty

i

Autor: schronisko przy Marmurowej

Skandal! Dwie karmiące kotki i ich kocięta porzucone na śmietniku w Łodzi!

2021-06-08 15:01

Kto mógł zdobyć się na coś takiego? Nieznany sprawca wyrzucił na śmietnik dwie karmiące kotki i czwórkę maleńkich kociąt! Zwierzaki znajdowały się w koszu na brudną bieliznę przy ul. Wiączyńskiej. Już trafiły do schroniska przy ul. Marmurowej.

Te zwierzaki mógł spotkać najgorszy los. Nieznany sprawca wyrzucił na śmietnik kosz na brudy, w którym znajdowały się dwie karmiące kotki i czworo ich kociąt.

Tym razem - na szczęście - zwierzęta udało się uratować. Ktoś natrafił na kosz z kotkami i przekazał je do schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej w Łodzi.

- Porzucanie zwierząt to najgorsze rozwiązanie - mówi Marta Olesińska ze schroniska przy Marmurowej. - W trudnej sytuacji placówka pomoże w znalezieniu nowego domu.

Facebookowy profil schroniska śledzi wiele osób, które chętnie udostępniają publikowane tam informacje.

- Na nasze media społecznościowe wrzucamy zdjęcia zwierząt z ich opisem, dzięki temu często znajdują nowy dom - podkreśla Olesińska. - O przekazanych nam zwierzętach wiemy od właścicieli bardzo dużo, dlatego łatwiej trafić do nowych właścicieli.

W Łodzi działa program bezpłatnej sterylizacji psów i kotów.

- Obowiązkiem właścicieli jest również zapobieganie bezdomności zwierząt i niekontrolowanemu rozmnażaniu – dodaje przedstawicielka schroniska.

Porzucenie zwierząt traktowane jest jak przestępstwo. Grozi za nie nawet do 5. lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 08.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE