Schroniskowe psy znalazły swój azyl w mieszkaniach chronionych

2021-02-03 17:47
Azyl dla psów
Autor: NK

Lusia i Pimpek to dwa psy, które znalazły swój dom w Aleksandrowie Łódzkim. W ich adopcji pomogli również bezdomni.

W mieszkaniach chronionych przebywają osoby samotne, niepełnosprawne, bezdomne. To najczęściej mieszkańcy, którzy sami potrzebują pomocy. W adopcji psów pomogła dyrekcja, a przede wszystkim lokatorzy, którzy wykazali się ogromnym sercem. Mimo trudnej sytuacji życiowej osoby z mieszkań chronionych przejęły się losem schroniskowych zwierząt. Budy dla psów wybudował Pan Włodek dla którego od lat mieszkanie chronione to dom. 

- Te psy znalazły u nas swój dom. Wychodzimy z nimi na spacery, dbamy, dajemy jeść. Dzięki temu nie są w schronisku.  Zbudowałem im budy żeby nie zmarzły. Jak jest zimno zabieramy wszystkie do mieszkań żeby nie marzły - mówi. Opiekowałem się już kilkoma psami. Wszystkie trafiły tu ze schroniska, dzięki naszej pomocy nie są skazane na życie w boksie.

Wielu wolontariuszy schronisk podkreśla, że Aleksandrów Łódzki to przykład gminy, którą należałoby naśladować w kwestii adopcji zwierząt. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE