Samolot zaczął się rozpadać tuż po starcie! Od katastrofy lotniczej dzieliły ich sekundy. Zobacz wideo

2022-08-25 10:11
Samolot zaczął się rozpadać tuż po starcie! Od katastrofy lotniczej dzieliły ich sekundy
Autor: pixabay/Twitter

Pasażerowie samolotu lecącego z Seattle do San Diego przeżyli istny horror na pokładzie. Kiedy tylko maszyna wzbiła się w powietrze, silnik dosłownie zaczął się rozpadać na kawałki. To cud, że uniknęli katastrofy lotniczej. Mamy wideo z tego przerażającego lotu!

Tego lotu pasażerowie samolotu linii Alaska Airlines, lecącego z Seattle do San Diego, nie zapomną do końca życia. To był poniedziałek 22 sierpnia. Boeing 737-900ER wystartował z lotniska Seattle-Tacoma w amerykańskim stanie Waszyngton. Na pokładzie znajdowały się 184 osoby. Kiedy tylko maszyna wzbiła się w powietrze, silnik zaczął się rozpadać na oczach przerażonych pasażerów

Nagranie z tego makabrycznego lotu udostępniono na Breaking Aviation News & Videos. 

Na filmie widać, jak duży kawałek metalowego panelu na skrzydle nagle się odrywa. Pilot podjął decyzję o natychmiastowym powrocie na lotnisko. Na szczęście maszyna bezpiecznie wylądowała zaledwie 20 minut po starcie, a żadna z osób przebywających na pokładzie nie odniosła obrażeń. 

Linie lotnicze podstawiły szybko drugi samolot. Pasażerowie feralnego lotu dotarli tego dnia do San Diego z 90-minutowym opóźnieniem i dużym bagażem doświadczeń.

O awaryjnym lądowaniu napisał między innymi portal Kiro 7 News z siedzibą w Seatle. Dziennikarze skontaktowali się Alaska Airlines. Jak podaje portal, linie lotnicze poinformowały, że "lot 558 z Seattle do San Diego miał nietypową wibracją po lewej stronie samolotu wkrótce po starcie". Boeing został wyłączony z eksploatacji, a linie Alaska Airlines prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022

Przypominamy największe katastrofy lotnicze, które wstrząsnęły Polską - posłuchaj podcastu PUNKT KRYTYCZNY.

Listen to "Katastrofa Kopernika na Okęciu - cz. 1" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE