Rzucił się z nożem na 23-latka, bo ten zwrócił mu uwagę. Poszło o sprzątanie po psie

2022-03-28 12:49
nóż
Autor: pixabay

Łódzcy policjanci zatrzymali agresywnego właściciela psa, który zaatakował nożem 23-latka, bo ten zwrócił mu uwagę, aby posprzątał po czworonogu. 52-letni napastnik został tymczasowo aresztowany - poinformowała w poniedziałek Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji.

Do ataku - jak podała policja - doszło w centrum Łodzi w ubiegłym tygodniu.

"Do idącego wraz z kolegą ulicą Radwańską 23-latka, podszedł napastnik uzbrojony w nóż, którym ugodził go w głowę i tułów. Jak oświadczył pokrzywdzony, chwilę wcześniej między nim, a agresorem doszło do ostrej wymiany zdań, po tym jak 23-latek zwrócił mężczyźnie uwagę, że powinien posprzątać po swoim psie" - przekazała Zdanowska.

"52-latek bardzo nerwowo przyjął krytykę, jednak po chwili odszedł w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Niestety wkrótce okazało się, że nie na długo" - powiedziała. "Napastnik wrócił już bez psa, ale za to z nożem w dłoni, którym znienacka wymierzył kilka ciosów. Poraniony 23-latek po wstępnym opatrzeniu przez załogę pogotowia ratunkowego został zabrany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - relacjonowała.

Policjanci zatrzymali 52-letniego agresywnego mężczyznę. Zabezpieczono również składany nóż myśliwski, którym zaatakował 23-latka. "Notowany w przeszłości podejrzany, usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat" - podsumowała Zdanowska.

Jak wygląda pomoc na granicy? (Medyka)
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE