Rusza akcja "Zgłoś dziurę"! Naprawią każdą drogę, którą wskażą łodzianie! [AUDIO]

2021-01-12 15:14 Natalia Wolniewicz
remont drogi, budowa drogi,
Autor: Tomasz Radzik

4 firmy łatające dziury, ponad tysiąc ton masy bitumicznej i specjalna infolinia. W tym roku zima nie odpuszcza więc władze miasta rozpoczynają akcję "Zgłoś dziurę".

Zmiany temperatur i opady śniegu - to najczęstsze przyczyny powstawania dziur w jezdni. W tym roku zima dopisuje, więc ubytków na łódzkich drogach może być więcej.

- Dlatego władze miasta ogłaszają akcję Zgłoś Dziurę! Naprawimy każdą drogę, którą wskażą nam łodzianie - zapewnia Robert Kolczyński z magistratu.

- Kierowcy, którzy wpadając w dziurę uszkodzą swój pojazd mogą starać się o zwrot kosztów związanych z naprawą - informuje Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Każdego roku zużywamy ponad 1 tysiąc tony masy bitumicznej. Jeśli sprzyja pogoda, dziury naprawiane są tzw. metodą „na ciepło” – po oczyszczeniu dziury i wycięciu wokół niej asfaltu gorącą masą bitumiczną zalewa się ubytek i go wyrównuje. Gdy pracy na drogach jest bardzo dużo lub pogoda nie sprzyja (jest mróz i intensywne opady) dziury zabezpiecza się „na zimno”. To oznacza, że w dziurę wsypuje się granulat asfaltowy i wyrównuje. Ta metoda jest zdecydowanie szybsza, ale też mniej trwała. Służy do czasowego zabezpieczenia dziury. Po pewnym czasie drogowcy wracają w to samo miejsc naprawiając, uszkodzenie w sposób znacznie trwalszy metodą „na ciepło”.

Zgłoszenia o ubytkach w jezdniach można zgłaszać pisząc na facebookową stronę Zarządu Dróg i Transportu lub pisząc maila na adres zglosdziure@zdit.uml.lodz.pl

Tematem zajęła się Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Rusza akcja "Zgłoś dziurę"!