Rowerzysta, który potrącił kobietę w parku Poniatowskiego, chciał uciec za granicę. Został zatrzymany

2022-07-08 12:32

Rowerzysta, który potrącił kobietę w parku Poniatowskiego w Łodzi, chciał uciec za granicę. Został zatrzymany przez policję. Poszkodowana walczy o życie w szpitalu.

O tym wypadku mówiła cała Łódź. Młody rowerzysta na jednej z parkowych alejek potrącił kobietę i uciekł, nie udzielając jej pomocy. Piesza w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a rowerzystę poszukiwali policjanci z całej Łodzi. Ostatecznie udało się go złapać. W porę, bo chciał uciec za granicę. 

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku ustalili przebieg zdarzenia. Dzięki relacji świadków dowiedzieli się, że rowerzysta był dostawcą jedzenia. Jeszcze tego samego dnia mundurowi przekazali sprawę swoim kolegom z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym. Zaangażowanie oraz skrupulatna analiza zebranych dowodów doprowadziły do ustalenia tożsamości mężczyzny i jego zatrzymania - mówi mł. asp. Jadwiga Czyż z WRD KMP w Łodzi. - Okazało się, że młodzieniec był już spakowany i zamierzał wyjechać z Polski, jednak policjanci byli szybsi.

17-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Teraz grozi mu kara 8 lat więzienia.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE