Protest rolników. Zablokowano skrzyżowanie w samej Łodzi. Do kiedy należy spodziewać się utrudnień?

i

Autor: Grzegorz Mnich

Wiadomości

Rolnicy będą protestować w Łodzi. Zablokują ulicę Aleksandrowską!

2024-04-04 8:13

Kolejny protest rolników w Łodzi odbędzie się w czwartek (4 kwietnia). Przez kilka godzin rolnicy protestować będą na ul. Aleksandrowskiej i Limanowskiego - na odcinku od ul. Szczecińskiej do al. Włókniarzy. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na duże utrudnienia.

W czwartek (4 kwietnia) rolnicy znów będą protestować w Łodzi. Tym razem blokować będą główną ulicę na Teofilowie. Od godz. 10.00 do 17.00 rolnicy planują przejazdy po ul. Aleksandrowskiej i Limanowskiego pomiędzy ul. Szczecińską al. Włókniarzy. Podczas zawracania kolumny ciągników na rondzie Korfantego u zbiegu ul. Limanowskiego z al. Włókniarzy, również na tej drugiej wstrzymany zostanie ruch pojazdów. Bez problemów natomiast powinny na Teofilowie kursować tramwaje.

Protest rolników zabezpieczać będzie policja, która będzie też kierowała ruchem.

Organizatorzy protestu zapewniają, że blokowane będą maksymalnie dwa pasy ruchu, więc zawsze powinna zostać możliwość przejazdu. Mimo to można spodziewać się dużych utrudnień zarówno w ruchu samochodów, jak i w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczególnie kłopotliwy może być wyjazd z Łodzi w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego i Zgierza. Ponieważ nie da się dokładne określić godziny przejazdów ciągników i utrudnień w ruchu na danej nitce jezdni, w miarę możliwości warto omijać w czwartek ul. Aleksandrowską.

Sonda
Czy popierasz strajk rolników?

To kolejny protest rolników na Teofilowie w ostatnich tygodniach. 20 marca rolnicy na kilka godzin zablokowali skrzyżowanie ul. Aleksandrowskiej i Szczecińskiej.

Rolnik zachęca wszystkich do wspólnego protestu przeciw Zielonemu Ładowi