Remont Wojska Polskiego w Łodzi. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

2023-02-27 16:14

Trwa przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Łodzi. Sprawdziliśmy, co już zostało zrobione oraz co jest planowane w najbliższym czasie.

- Na niektórych fragmentach przebudowywanej ul. Wojska Polskiego postęp prac jest już bardzo widoczny. W okolicach skrzyżowania z ul. Źródłową leży już warstwa asfaltu, a obok skrzyżowania z ul. Głowackiego widać nowe krawężniki i zarys jednego z przystanków. Wzdłuż ul. Strykowskiej wykonano betonową podbudowę toru tramwajowego. Także skrzyżowanie z ul. Franciszkańską zmienia się z dnia na dzień, przybywa krawężników i podbudowy nowej jezdni – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W poniedziałek rozpoczęła się budowa murów oporowych, które oddzielą teren przyszłej krańcówki tramwajowej od reszty ogródków, a także dwóch posesji na ul. Zmiennej. W następnej kolejności wykonawca przystąpi do budowy chodników oraz parkingu P&R, a na końcu rozpocznie układanie nowego torowiska na krańcówce. W marcu mają się rozpocząć prace związane z przebudową istniejącej magistrali wodociągowej w ul. Pankiewicza, co wiązać się będzie z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu. 

- Na pewno zdążymy w terminie - tak łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich mówi o postępie prac na Wojska Polskiego. Inwestycja, która wystartowała w grudniu 2021 roku, ma być zrealizowana w około sześćdziesięciu procentach. Co dokładnie się zmieni i kiedy można spodziewać się zakończenia prac?

- Nowe torowisko, nowa ulica i droga rowerowa, nowe chodniki, nowe oświetlenie, przystanki, nowe drzewa i niska zieleń. Ulica mam nadzieję będzie bezpieczna. Prace postępują systematycznie. Jeszcze w pierwszym kwartale będą się odbywały odbiory, ale wszystkie prace zostaną zakończone w czwartym kwartale bieżącego roku -  deklaruje dyrektor łódzkiego ZIMu.

Koszt przebudowy ulicy Wojska Polskiego to prawie 135 milionów złotych.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE