Inwestycje

Remont Urzędu Stanu Cywilnego na Górnej. Co się zmieni?

2023-03-24 10:34

Trwa remont dawnego fabrykanckiego pałacu w Parku im. Legionów, w którym mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Odnowiona zostanie sala ślubna, a także sala gratulacyjna oraz pokoje urzędnika i muzyków. Pierwsze ceremonie ślubne w odnowionych wnętrzach będą mogły odbyć się już latem.

Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Pabianickiej 2 w Łodzi przechodzi gruntowny remont. Już wkrótce wnętrza dawnego fabrykanckiego pałacu w Parku im. Legionów zmienią się nie do poznania. Na sali ślubnej pojawią się beżowe tapety, pasujące do marmurowej posadzki. W planach jest też montaż nowej sieci komputerowej i nagłośnienia.

Stara, zabytkowa instalacja została zdemontowana i przekazana do Akademii Sztuk Pięknych. Po rozebraniu dawnej aranżacji na sali ślubnej światło dzienne ujrzały zabytkowe kolumny, które, jak przypuszczają eksperci, mogły stanowić część ogrodu zimowego willi Ernesta Leonhardta. Rozpoczęto już prace renowacyjne, które mają przywrócić filarom ich dawny blask.

Remont obejmie wszystkie pokoje Urzędu Stanu Cywilnego. Sala gratulacyjna, pokój urzędnika oraz pokój muzyków zostaną zaaranżowane w kolorze oliwkowym. Wkrótce rozpocznie się kładzenie nowych tapet i marmurowej posadzki. W całym budynku zostanie wymieniona też instalacja wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna, a komfort uczestnikom uroczystości ślubnych zapewni nowa klimatyzacja.

Remont Urzędu Stanu Cywilnego będzie kosztował ponad 1 mln zł. Budynek ma zostać oddany do użytku pod koniec czerwca.

Najlepszy burger w Europie? Test Super Expressu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE