Nowy przystanek kolejowy Łódź Zarzew ma być gotowy w 2024 roku

i

Autor: Anna Hampel/PKP PLK Nowy przystanek kolejowy Łódź Zarzew ma być gotowy w 2024 roku

Komunikacja

W Łodzi powstanie nowy przystanek kolejowy. Ma być gotowy w przyszłym roku

2023-03-22 10:55

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę przystanku kolejowego na łódzkim Zarzewie. Nowy przystanek zostanie zintegrowany z wiaduktami drogowo-tramwajowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego, zapewniając dogodne połączenie z komunikację miejską. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

W Łodzi powstanie nowy przystanek kolejowy na linii Łódź Widzew – Łódź Chojny. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę peronów na łódzkim Zarzewie. Nowy przystanek Łódź Zarzew zostanie zintegrowany z przebudowanymi przez miasto wiaduktami w ciągu ul. Przybyszewskiego. W planach jest budowa ciągów komunikacyjnych, które zapewnią dogodne przesiadki z pociągu m.in. na tramwaj.

Nowe perony zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Pojawią się na nich wiaty i ławki, tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy oraz energooszczędne oświetlenie LED. Planowana jest też budowa parkingu dla samochodów oraz stojaki dla rowerów.

Budowa przystanku Łódź Zarzew potrwa do połowy 2024 roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 4 mln zł.

- Podróżny jest w centrum uwagi PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Z myślą o jeszcze lepszej ofercie podróży realizowany jest program budowy i modernizacji przystanków kolejowych - mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - Dostęp do pociągów zyskują mniejsze ośrodki oraz aglomeracje miejskie. Dzięki temu mieszkańcy zyskują atrakcyjną alternatywę dla transportu samochodowego.

Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025

i

Autor: PKP PLK/mat. prasowe Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025

Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych obejmuje 9 lokalizacji w województwie łódzkim. Od grudnia 2022 roku podróżni korzystają już z przystanku Tomaszówek. W marcu rozpoczęła się budowa nowego przystanku Zgierz Rudunki, a wiosną ruszą prace budowlane w Jedliczu koło Zgierza.

Podpisane zostały już umowy na budowę przystanków Izabelów i Stare Grudze. Trwają też przetargi na budowę nowego przystanku Głowno Północne oraz modernizacje przystanków Żakowice Południowe i Zaosie.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE