Remont Jaracza. Już w poniedziałek początek prac!

2021-10-15 10:55
Jaracza Łódź
Autor: mat. UMŁ

To ma być największy z tegorocznych remontów w centrum Łodzi. W poniedziałek, 18 października, rozpoczną się prace na Jaracza. Ich pierwszy etap prowadzony będzie między POW a Sterlinga.

Kierowcy jeżdżący po centrum Łodzi muszą liczyć się z nowymi utrudnieniami. W poniedziałek rozpoczyna się remont ul. Jaracza.

- Pierwszy etap prac na Jaracza prowadzony będzie pomiędzy P.O.W. a Sterlinga - informują urzędnicy łódzkiego magistratu. Ulica na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu. Ograniczony będzie też przejazd przez skrzyżowanie z ul. P.O.W. - przejedziemy jedynie z południa na zachód (a więc skręcając z P.O.W. w Jaracza w kierunku Piotrkowskiej). Bez zmian pozostanie ruch do Sterlinga i przez Sterlinga. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 58, 96, Z13, N4, N7 i N8.

Docelowo wyremontowana zostanie ul. Jaracza na odcinku między ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. a ul. Kopcińskiego.

- Prace będą prowadzone etapami, ale nie obędzie się bez utrudnień i zmian dla kierowców oraz pasażerów MPK-Łódź - czytamy w komunikacie UMŁ. - Pierwszy etap prac na Jaracza prowadzony będzie pomiędzy P.O.W. a Sterlinga. Ulica na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu. Ograniczony będzie też przejazd przez skrzyżowanie z ul. P.O.W. - przejedziemy jedynie z południa na zachód (a więc skręcając z P.O.W. w Jaracza w kierunku Piotrkowskiej). Bez zmian pozostanie ruch do Sterlinga i przez Sterlinga. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 58, 96, Z13, N4, N7 i N8.

Remont Jaracza obejmować ma zerwanie starego, nierównego asfaltu, wykonanie nowej podbudowy jezdni oraz ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej asfaltu. Po ok. 2-3 tygodniach prac przy pierwszym odcinku, rozpoczną się roboty przy kolejnym etapie, dalej w kierunku ul. Kopcińskiego. Wymienione zostaną także chodniki.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE