Zielona Góra

i

Autor: GERARD/REPORTER

Quiz

Jak dobrze znasz miasta w Polsce? Tylko geniusz zdobędzie 10/10 [QUIZ]

2024-04-23 17:38

Polska to różnorodny kraj, który tworzą piękne miejscowości. Niektóre zna każdy, a inne nieco mniejsza grupa. Przygotowaliśmy specjalny quiz, w którym sprawdzisz jak dobrze znasz położenie polskich miast.

Polska to duży i bardzo różnorodny kraj. Jednostka podziału administracyjnego najwyższego stopnia w Polsce jest podział na województwa. W historii Polski ich liczba się zmieniała, ale aktualnie jest ich 16. W każdym z nich znajdują się setki wspaniałych miejscowości. Od stycznia 2024 r., w całym kraju znajduje się 1013 miast. Wśród nich - duże metropolie ale również małe miejscowości, które prawami miejskimi mogą pochwalić się dopiero od niedawna.

Praktycznie każdy jest w stanie wskazać, w którym z województw mieszczą się te największe i najbardziej znane miasta, ale co z mniejszymi? Nie zawsze ludzie spoza jakiegoś regionu są w stanie przyporządkować dane miasto, do prawidłowego województwa.

Dlatego też, przygotowaliśmy specjalny quiz, w którym twoim zadaniem będzie przypasować miasto do województwa, w którym się znajduje. Komplet punktów zyska tylko osoba doskonale znająca mapę Polski.

Quiz. Sprawdź, jak dobrze znasz miasta w Polsce! Spróbuj zdobyć 9 punktów

Pytanie 1 z 13
W którym województwie znajduje się Zielona Góra?
Listen on Spreaker.