Puste półki w sklepach! Łodzianie boją się kwarantanny związanej z koronawirusem

2020-03-02 14:04
Panika przed atakiem koronawirusa
Autor: Ula Bartnik Chodkowska

Półki z artykułami spożywczymi pustoszeją w zastraszającym tempie. Łodzianie w obawie przed kwarantanną związaną z koronawirusem kupują długoterminowe produkty spożywcze.

Wchodzimy do hipermarketu, a tam półki sklepowe świecą pustkami. Łodzianie kupują produkty spożywcze w obawie przed przymusową kwarantanną.

-Mąka, cukier, kasze, makarony to produkty, które musimy donosić. Wcześniej było tak, że klienci brali po jednej sztuce, a teraz biorą po 5 - mówi Michał - sprzedawca w jednym z łódzkich sklepów.

Zdanie mieszkańców jest podzielone. Jedni uważają, że musimy być przygotowani na najgorsze, a inni uważają, że nie warto panikować, bo przecież są gorsze choroby niż ten wirus.

- Ja się nie boję, ale mój tata kupił już leki na zapas. Nie wiadomo czy za jakiś czas apteki nie będą świecić pustkami - mówi Kamila.


Przypominamy jednak, że do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa w Polsce.

Więcej w materiale reporterki Kingi Barygi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE