Przejażdżka za 30 tys. zł! Surowa kara za jazdę bez uprawnień

2022-08-09 14:06
Przejażdżka za 30 tys. zł! Surowa kara za jazdę bez uprawnień
Autor: lodzka.policja.gov.pl

Swoją najdroższą przejażdżkę w życiu motocyklista zapamięta na długo. W piątek (05.08) policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali kierowcę za jazdę bez tylnego światła pozycyjnego. Później okazało się, że brakowało nie tylko lampy.

Do zdarzenia doszło przed godziną 19.00 w Turobowicach obok Rawy Mazowieckiej. W trakcie kontroli szybko okazało się, że 37-letni kierowca nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl nie miał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a sprawa braku uprawnień zostanie rozstrzygnięta przez sąd.

Wraz z początkiem tego roku weszły w życie nowe, dużo surowsze kary za kierowanie bez uprawnień. Obecnie policjant w każdym przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień wysyła wniosek o ukaranie do sądu. Wtedy sąd może wydać zakaz prowadzenia pojazdów od pół roku do 3 lat. Natomiast grzywna wynosi od 1,5 tys. do nawet 30 tys. zł.

Wojciech z Łodzi naśladuje znane postaci z kreskówek, filmów i gier
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE