Kaufland

i

Autor: Shutterstock

Protest

Protest pracowników sieci Kaufland. Będą blokować drogę w Łódzkiem

2024-03-28 9:29

Pracownicy sieci Kaufland rozpoczynają protest. Podobnie jak rolnicy wyjdą na ulice. Związkowcy z OPZZ Konfederacja Pracy w Kauflandzie zapowiedzieli blokadę drogi krajowej 74 w Rokszycach, w okolicach magazynu centralnego sieci. Protest rozpocznie się w piątek, 29 marca.

Pracownicy sieci Kaufland zablokują drogę 

Pracownicy sieci Kaufland domagają się uczciwych wynagrodzeń, zwiększenia zatrudnienia w marketach i magazynach spółki, wprowadzenie dodatków stażowych, a także zwiększenia odpisu na ZFŚS do poziomu gwarantowanego w przepisach.

- Mało kto ma siłę i zdrowie pracować za trzech za 3 tys. zł z hakiem na rękę. Od kilku lat warunki pracy i wynagradzania w handlu i logistyce są coraz gorsze. Nie godzimy się być tanią siłą roboczą Europy. Mieliśmy gonić zachód, ten wydaje się nam ostro uciekać. Pracodawca jest głuchy na dialog ze stroną społeczną - piszą Związkowcy z OPZZ Konfederacja Pracy w Kauflandzie w mediach społecznościowych i zapowiadają protest.

Niezadowoleni pracownicy wyjadą na ulicę w piątek, 29 marca. W godzinach 8:00 – 22:00 będą blokować drogę krajową nr 74 w Rokszycach, w okolicach magazynu centralnego sieci.

Do wsparcia akcji zachęcają także osoby, które nie są pracownikami sieci. Na co to Kaufland?

- "Jesteśmy w ciągłym dialogu ze stroną społeczną, nie tylko przedstawicielami związków zawodowych, w celu zapewnienia stabilnych i konkurencyjnych rynkowo miejsc pracy. Naszym celem jako pracodawcy jest zachowanie atrakcyjności oferowanych warunków pracy m.in. poprzez regularne podwyżki pensji przy jednoczesnej ochronie miejsc pracy. Ta kwestia znajduje się od zawsze w centrum naszej uwagi i jest przejawem odpowiedzialności za wszystkich naszych pracowników. W niniejszym kontekście, jak również ze względów ekonomicznych, realizacja postulatów związku zawodowego nie jest możliwa" - napisało biuro prasowe sieci Kaufland w oświadczeniu przesłanym redakcji biznesowej tvn24.pl.

W dalszej części oświadczenia firma podkreśliła, że podejmuje rozmowy w celu rozwiązania konfliktu w drodze porozumienia i wierzy, że „strona społeczna będzie prowadzić dialog, uwzględniając sytuację ekonomiczną branży i firmy, realistyczność postulatów, a także dotychczasowe działania pracodawcy na rzecz zapewnienia stabilnych i konkurencyjnych warunków pracy wszystkim pracownikom firmy".

ZOBACZ TEŻ: Dwujęzyczne nazwy w Kauflandzie w Katowicach

Świąteczne zakupy w Niemczech. Czy to się opłaca?