Powstanie nowy tunel drogowy w Łodzi. Połączy Janów z Mileszkami

i

Autor: mat. prasowe

Drogi

Powstanie nowy tunel drogowy w Łodzi. Połączy Janów z Mileszkami

2024-03-28 11:23

W Łodzi ma powstać kolejny tunel drogowy. Aleja Hetmańska ma zostać przedłużona do Frezjowej i przebiegać tunelem pod torami kolejowymi. Dzięki temu kierowcy nie będą musieli stać na kolejowych rogatkach na ulicy Transmisyjnej. Dodatkowo miasto planuje budowę wiaduktu na ul. Malowniczej.

Miasto zapowiedziało nowe inwestycje drogowe. Jedną z nich jest tunel drogowy, który ma połączyć aleję Hetmańską z ulicą Frezjową i przebiegać pod torami kolejowymi. Nowa inwestycja ma zastąpić przejazd przez rogatki kolejowe na ulicy Transmisyjnej i znacznie przyspieszyć przejazd z Janowa do Mileszek.

- Nowy bezkolizyjny przejazd pod torami, rozwiąże komunikacyjne problemy Widzewa – informuje Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Zamiast zawracać pod „Selgrosem”, aby dojechać do Transmisyjnej, o wiele prościej, przejedziemy przez skrzyżowanie Hetmańskiej z Rokicińską. Na wlocie, który obecnie doprowadza do magazynów, powstanie nowa droga.

Druga planowana inwestycja to budowa wiaduktu nad torami kolejowymi na ulicy Malowniczej.

- Nowy obiekt zlokalizowany będzie pomiędzy Rokicińską a autostradą A1, nieco bardziej na wschód niż obecny przebieg ul. Malowniczej – wyjaśnia Andrzejewski. - Tym samym zyskamy miejsce na węzeł drogowy i połączenie wiaduktu z ul. Taborową. W ramach projektu przebudowana zostanie również ul. Taborowa od Malowniczej do Szancera, co pozwoli, aby mieszkańcy Andrzejowa mogli z łatwością skorzystać z nowej przeprawy.

Jak przekazuje ZDIT, wybrany już został wykonawca, który stworzy program funkcjonalno-użytkowy i dokumentację techniczną obu inwestycji.

- To umożliwi w połowie roku złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji. Dzięki temu pod koniec 2024 r., będziemy mogli wybrać wykonawcę budowy wiaduktu. Będzie on miał około roku na projektowanie i dwa lata realizację prac – dodaje Andrzejewski.

ZOBACZ TEŻ: Kolejna faza budowy tunelu średnicowego. Faustyna wydobyta na powierzchnię!  

Kierowcy pędzą tu nawet 190 km/h. Tunel pod Ursynowem jak tor wyścigowy