Powstał mail zaufania dla społeczności LGBT. Można napisać o swoich problemach

2022-06-21 14:55
mail zaufania
Autor: Pixabay.com

Można napisać o swoich problemach i umówić się z terapeutą. Łódzkie stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy uruchomiło mail zaufania dla osób LGBT.

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiedzą eksperci - mówi Mariusz Ławnik ze stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy. - Wśród naszych ekspertów mamy m.in. zamężną, biseksualną Esterę, mamy też pastora kościoła ewangelicko-augsburskiego, profesora-biblistę. Można porozmawiać zupełnie anonimowo.

Jak zauważa Mariusz Ławniczak, lektura maili nie pozostawia złudzeń, że coming out dla wielu wciąż jest barierą nie do przebycia.

- To są te maile osób, które moglibyśmy nazwać osobami heterowizualnymi. Ze względu na środowisko, w którym przebywają, pracują nie są w stanie „wyjść z szafy”. Stowarzyszenie zachęca też do bezpośrednich spotkań z terapeutami, w siedzibie przy ul. Kutnowskiej.

Na co dzień stowarzyszenie prowadzi hostel, w którym mogą zatrzymać się osoby potrzebujące pomocy, nie tylko ze środowiska LGBT.

Dywany kwiatowe w Spycimierzu

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE