Poseł z Łodzi przystępuje do nowego ugrupowania! "Chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny"

2021-03-16 11:18
Gigantyczne podwyżki dla posłów! Wiemy, na co je wydadzą
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Mateusz Kudła, 2007 Gigantyczne podwyżki dla posłów! Wiemy, na co je wydadzą

Poseł z Łodzi, znany mieszkańcom miasta m.in. jako... głos obwieszczający nazwy przystanków w MPK, zmienia barwy partyjne. Tomasz Zimoch przechodzi do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni. O transferze, ugrupowanie poinformowało we wtorek, 16 marca. "Chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny" - mówi poseł.

"Informujemy, iż w dniu dzisiejszym grono Koła Parlamentarnego Polski 2050 powiększa się o kolejnego posła. Jest nim pan poseł Tomasz Zimoch, prawnik, dziennikarz, polityk, poseł na Sejm IX kadencji" - głosi komunikat przesłany we wtorek, 16 marca, przez ugrupowanie.

- Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny - powiedział cytowany w komunikacie Zimoch, który na początku marca złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej. - Chcę Polski demokratycznej, praworządnej i innowacyjnej. Aby móc ten cel zrealizować, niezbędna jest przebudowa centrum polskiej sceny politycznej. Wierzę, że Polska 2050 będzie liderem takiego nowego politycznego centrum.

Cytowana w komunikacie szefowa koła, posłanka Hanna Gill-Piątek zaznacza, że cieszy się na współpracę z Zimochem.

- Posła Zimocha znam z jego inicjatyw społecznych podczas epidemii. Wierzę, że jego energia będzie mocnym wsparciem dla działań naszej parlamentarnej ekipy - dodała.

W lutym do Polski 2050 przystąpiła była posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Wcześniej zrobiły to posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

Informację o powstaniu koła poselskiego Polski 2050 zamieszczono na sejmowej stronie w lutym. Niedawno ugrupowanie poinformowało, że koło poselskie zostało przekształcone w koło parlamentarne.

Raport z anteny 15.03, godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE